Jaki prezent dla dziecka na Komunię? Najpiękniejsze pamiątki Pierwszej Komunii 2020

 

 

Pamiątki I Komunii to piękne dodatki o symbolicznym znaczeniu, które niosą ze sobą wyjątkowe przesłanie. Prezenty dla dziecka komunijnego wręczane w dniu uroczystości sprawiają, że moment przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Cudowne medaliki, różańce, pudełeczka na zegarek czy modlitwy niosą błogosławieństwo na Nową Drogę Chrześcijańskiego Życia.

Co kupić dziecku na komunię?

Uroczystość kościelna od lat dzieciom kojarzy się głównie z atrakcyjnym podarunkiem od rodziców i najbliższych. Jednocześnie pojawia się wiele wątpliwości: Czy lepiej dać pieniądze czy prezent? Jeśli pieniądze, to ile? Jeśli prezent na komunię, to jaki i do jakiej kwoty? Jaki prezent dla chłopca, a jaki prezent dla dziewczynki? Czas ucieka, do pierwszych uroczystości nie zostało już wiele czasu, w związku z tym warto już teraz zastanowić się nad tym, co może ucieszyć małego bohatera tego przyjęcia. Moda na prezenty zmienia się z roku na rok. Wybór pada również pomiędzy tradycyjną pamiątką z uroczystości, a praktycznym upominkiem. Zawsze pojawia się myśl, który z prezentów będzie “mądry” i “właściwy”. Zawsze jednak należy pamiętać, aby przedmiot podarowany na komunię był jak najlepiej dopasowany do charakteru i pasji dziecka.

Perłowy różaniec jako pomysł na prezent dla dziecka

Cudownym pomysłem na pamiątkę I Komunii Świętej i prezent dla dziecka jest wyjątkowa perełkowa dziesiątka różańca na komunię zamknięta w drewnianym pudełku. To piękny sposób, by oczarować dziecko. Dziesiątka będzie z pociechą przez całe życie, a dzięki pudełeczku zawsze pozostanie w pięknym, niezmienionym stanie. Dziesiątka różańca zdobiona perłami w kształcie różyczek będzie fantastyczną pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Dziesiątka różańca umieszczona w woreczku z organzy zdobionym cyrkonią wygląda bardzo elegancko i nadaje mu wyjątkowego designu. Pudełeczko jest wykonane z naturalnego drewna oraz jest dekorowane na wieczku napisem Pamiątka Pierwszej Komunii wykonanym ze sklejki drewnianej.

Pieniądze na prezent komunijny - piękne pudełka na pieniążki

Wybór prezentów na Pierwszą Komunię Świętą może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba zdecydować, czy postawić na poważny prezent edukacyjny, czy na elegancki upominek nawiązujący do specyfiki tego święta. Zawsze jednak musimy pamiętać, że uroczystość Pierwszej Komunii to ogromne emocje, a nierzadko stres.Prezenty i przyjęcie to dodatki, które mają sprawić radość, a nie być głównym punktem “programu”. Aby rzeczywiście tak się stało pomóc może pamiątka I Komunii Świętej w postaci skrzyneczki. Jak w efektowny i subtelny sposób wręczyć dziecku komunijnemu prezent w formie pieniążków? Idealne będzie drewniane pudełeczko z dedykacją! Malowane na biało pudełko prezentuje się pięknie i fantastycznie sprawdzi się jako pamiątka I Komunii. Estetyczne i solidnie wykonane wraz z tekstem stanie się świetnym dodatkiem na lata. 

Słonik na szczęście jako cudowna pamiątka komunijna od Matki Chrzestnej lub Babci

Cudowna Pamiątka Pierwszej Komunii i prezent dla dziecka komunijnego z przesłaniem na szczęście! W pudełeczku znajduje się słonik w złotym kolorze umieszczony na miękkiej satynowej gąbeczce oraz czekoladki w złotym papierku w woreczku z organzy. Wnętrze pudełka zawiera także karteczkę z pamiątkowym tekstem, imieniem dziecka, datą i imieniem osoby, która wręcza prezent. Skrzyneczka została udekorowana na wieczku napisem Pamiątka Pierwszej Komunii wykonanym ze sklejki drewnianej.

© 2008-2019 ZlotyAniol.pl Zapraszamy na nasz instagram!
Zamów newsletter